Het waren een paar mooie dagen op basisschool De Gouden Griffel en dependance Het Zilveren Penseel. Art & Sofie gaf er met 4 docenten non-stop portretteken- en schilderlessen. De hele school deed mee.
Na een tekenles, met de nadruk op de vorm van het hoofd (geen voetbal; een ei!) en de verhoudingen ogen, neus, mond, oren, schilderden de grotere leerlingen met acrylverf op echte schildersdoekjes. Moeilijk, maar erg de moeite waard. Door beperking in kleur en soms flink hulp van de vakdocenten, eindigden alle leerlingen met een trots zelfportret.
De kleuters pakten het forser aan. Op grote vellen stevig karton schilderden ze zich ten voeten uit. Tijdens de eindexpositie was hun werk te bezichtigen in de speelzaal. De achtste-groepers bespraken het uitgebreid en serieus. Er was door de kleintjes goed gewerkt, vonden ze.